Xperia Z için Android 4.2.2 Jelly Bean özellikleri ortaya çıktı

Xperia Z için Android 4.2.2 Jelly Bean özellikleri ortaya çıktı

Sony’nin mevcut ürün gamındaki en güçlü akıllı telefon olan Xperia Z13 Megapiksel çözünürlüğündeki Exmor RS kamerası, Full HD HDR video kaydı, Full HD ekran, suya ve toza karşı korumalı yapısı sayesinde kısa bir sürede kendisine iyi bir kullanıcı kitlesi yaratmayı başardı.

Xperia ZAndroid 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile piyasaya giriş yapmıştı. Kullanıcıların merakla beklediği Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü ise çıkmak üzere.

Geliştiriciler için test sürümü sızdırılan Xperia Z’nin Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi, XDA Developers tarafından yayınlandı. Yeni güncellemeyle beraber arayüzde bazı değişikliklerin bulunduğu Xperia Z, yenilenen güç ayarlarının eklendiği bildirim çubuğu, yeni bekleme ekranı, DayDream gibi özelliklere sahip olacak.

Ekranın alt kısmında duran Android navigasyon tuşlarının arkasındaki koyu gri kaplamayı da 4.2.2 Jelly Bean güncellemesiyle kaldıran SonyXperia SP ile kullanıma soktuğu PlayStation 3 oyun kumandası olan DualShock 3 kontrol ayarlarını da Xperia Z’ye dahil etmiş durumda.

Bir Cevap Yazın