PlayStation 4 ile Oyunları Canlı Yayınlamak Mümkün.

twitch_haber1

Oyun videolarının çevrimiçi paylaşılması her oyuncunun isteğidir. Böyle olunca video paylaşım sitelerinde yüklenmiş birçok videonun yanı sıra sadece oyun videolarının paylaşılması için geliştirilmiş servislerde ilgi görmektedir.

Twitch firması da bu konuda işin paylaşım yönünü açığa çıkaran servislerden biri. Justin.tv temelli olarak canlı video yayınları yapmaya olanak tanıyan Twitch, gelişmiş özellikleri ile fark yaratıyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırıyordu ki Sony’den heyecan verici bir duyuru geldi.

Yani PlayStation 4’te Twitch olacak. Kullanıcılar istedikleri takdirde tek bir tıklama ile oynadıkları oyunu web üzerinden paylaşabilecek. Hiçbir sınırlama olmaksızın çalışacak bu heyecan verici gelişme ülkemizde ise Justin.tv’nin engellenmesi nedeniyle bir takım sıkıntılar sunabilir. Tabi buna da bir çözüm bulmak hiç de zor olamasa gerek.

Aylık 38 Milyon’dan fazla izleyici kapasitesi bulunan Twitch’te, 600.000’den fazla yayıncı bulunuyor. PlayStation 4 ile birlikte bu sayının epey artacağı garanti olarak gösterilmektedir.

Bir Cevap Yazın