HTC Desire 500 ne zaman piyasaya çıkacak?

HTC Desire 500 ne zaman piyasaya çıkacak?

HTC, yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Desire 500‘ü Tayvan‘da duyurdu. 1Ağustos‘ta Taiwan Mobile ile satışa sunulacak olan telefon, önümüzdeki günlerde diğer pazarlara da çıkacak gibi gözüküyor.

One S’in plastik sürümü gibi bir görünüme sahip olan Desire 500, 4.3 inçbüyüklüğünde 800 x 480 piksel çözünürlüğünde Super LCD ekran ile geliyor.

Qualcomm‘un ARM Cortex A7 mimarisini temel alan 4 çekirdekli ve 1.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 200 işlemcisini kullanan Desire 500,Adreno 205 GPU’su, 1 GB RAM4 GB dahili hafıza ve microSD slotu ile beraber geliyor.

 

Android Jelly Bean sürümü ve firmanın en yeni arayüzü Sense 5.0‘ı kullanan akıllı telefon, BlinkFeed desteğine de sahip. Yani 1 GB RAM‘e sahip düşük donanımlı cihazlarda da BlinkFeed çalışabiliyor. Güncelleme konusunda bu bilgi bizlere lazım olabilir diye belirtmek istiyorum.

8 Megapiksel çözünürlüğünde alttan aydınlatmalı BSI sensör ve LED flaşile donatılan Desire 500720p video kaydı yapabiliyor. Ön kamerası da sınıfının üzerinde olan telefon, 1.6 Megapiksel BSI sensörlü ön kameraya sahip.

Çift hoparlör olmasada dahili hoparlörde de Beats Audio profilini aktif eden ürün, başarılı bir kulaklık deneyimi sunacak gibi duruyor. Desire 500, donanımına göre yeterli bir batarya gücü olan, 1800 mAh‘lik batarya ile gelecek. Ürünle ilgili yeni bilgiler çıktıkça paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın