HTC Butterfly S ne zaman piyasaya çıkacak?Fiyatı ne kadar?

HTC Butterfly S ne zaman piyasaya çıkacak?Fiyatı ne kadar?

Akıllı telefonların kralı geliyor..

Dünyanın ilk Full HD ekrana sahip olan telefonu olan Butterflygüncellendi. Yerini Butterfly S’e devreden cihaz, HTC‘nin en yeniteknolojilerini bünyesine katmış oldu.

Stereo çift hoparlör teknolojisi BoomSound, yeni sosyal akış arayüzüBlinkFeedSense 5.0Ultrapiksel kamera gibi yeniliklerle gelen Butterfly S, devasa bataryasıyla da dikkat çekiyor.

HTC’nin Butterfly S için hazırladığı video

Dikkat çeken tasarım

160 gram ağırlığında olan Butterfly S’in en kalın noktası ise 10.6mmseviyesinde. 5 inç büyüklüğündeki Full HD ekranı koruma görevini Corning’in yeni nesil camı Gorilla Glass 3‘e devreden HTC, tasarımda kırmızı ve siyah renklerine ağırlık vermiş durumda.

İlk modele benzer bir tasarıma sahip olan Butterfly S’in en belirgin farkı ise ön kısımdaki çift hoparlör düzeneği.

HTC, ibreyi 1.9 GHz’e dayadı!

Qualcomm‘un Snapdragon 600 çözümleri arasında yer alan APQ8064Tişlemcisini kullanan Butterfly S, tam 1.9 GHz hızında çalışıyor.Samsung‘un Galaxy S4 LTE ve Active sürümlerindeki işlemciyle aynı hızda çalışan Butterfly S, hız olarak One modelinden 200 MHz daha avantajlı.

Adreno 320 grafik işlemcisi, 2 GB RAM16 GB dahili depolama ilemicroSD desteği sunan Butterfly Ste HTC, bazı eleştirilen noktalarını törpülemiş gibi duruyor.

HTC One ile benzer kamera özellikleri

1/3 inç büyüklüğünde Ultrapiksel sensörle donatılan Butterfly S4 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. Piksel aralıklarının 2 mikrometre olduğu Ultrapiksel kamera, daha detaylı fotoğraflar çekebiliyor. f 2.0 diyaframın kullanıldığı kamera ayrıca gece performansıyla da dikkat çekeceğe benziyor.

2.1 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın kullanıldığı Butterfly S‘te, hem ön hem de arka kamera 1080p çözünürlüğünde video kaydı yapabilecek.

Etkileyici pil gücü

HTC‘nin belkide en çok eleştiri aldığı noktalardan biri olan batarya gücü,Butterfly S‘te tavan yapmış durumda. Firma 3200 mAh‘lik bataryaya yer verdiği Butterfly S ile 3G‘de 252G‘de 29 saat konuşma süresi sunuyor.

Bekleme sürelerine baktığımızda da 3G’de 659 saat gibi ağızı açık bırakan değerler gördüğümüz Butterfly S, gerçek pil gücü isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olacak gibi görünüyor.

Şimdilik ABD ve Uzak Doğu‘da satışa sunulması beklenen cihaz,Tayvan‘da 770 Dolar seviyesinde bir fiyata sahip olacak. Cihazın Avrupa pazarına sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Bir Cevap Yazın