Ask.fm, Gençleri Korumak İçin Çalışmalar Yapacak

ask-fm-logo

İnternet aleminin popüler soru sitesi Ask.fm, son zamanlarda kötü olaylarla gündeme gelmeye devam ediyor.Özellikle genç yaştaki insanlara site üzerinden yapılan karalamalar intihar vakalarıyla sonuçlanabiliyor.

İngiltere’de yaşanan en son intihar olayında Hannah Smith adlı 14 yaşındaki kız, site üzerinden kendisine yapılan suçlamalar ve aşağılamalara dayanamayarak kendini evinde asarak hayatına son verdi. Bu intiharla birlikte İngiltere’de son zamanlarda internet üzerinden yapılan baskılarla oluşan intiharların sayısı 4′e yükseldi. İngiltere başbakanı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında bu tür olaylara sebebiyet veren sitelerin boykot edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ask.fm yönetimi de söz konusu olayların ardından bu olayların engelleyeceğini ve ölümlerin sonlandırılacağını dile getirdi. Alınacak önlemler sayesinde gönderilen iletiler çok daha büyük bir titizlikle incelenecek ve kötü yorumlarda bulunan kişiler şikâyet edilebilecek. Toplamda 70 milyonu aşkın üyesi bulunan Ask.fm’in bu yöntemlerle çok daha güvenli bir hale geleceği belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın