Android 4.3 ile Gelen Yenilikler Nelerdir?

Android 4.3 ile Gelen Yenilikler Nelerdir?

Android 4.3
Google, birkaç yeni özelliği beraberinde getiren Android işletim sisteminin son versiyonu Android 4.3’ü San Francisco’da düzenlenen etkinlikte tanıttı. İkinci nesil Nexus 7 ile birlikte ortaya çıkan Android 4.3, kısıtlı profil oluşturma özelliği, numara çevirici arayüzündeki bazı iyileştirmeler ve surround ses deneyimiyle geliyor. Kısıtlı profil oluşturma özelliği tabletinizin içeriğine olan erişimi kısıtlayabilmenize imkan tanıyor.

İkinci nesil Nexus 7 ve diğer Nexus cihazlara gelen Fraunhofer Cingo imzalı ses teknolojisi, Nexus cihazlarda surround ses deneyimi yaşabilmenize olanak sağlıyor. Android 4.3 bunun yanında düşük güç tüketimli Bluetooth cihazlar için destek kapsamını da genişletiyor. Bluetooth Smart Ready isimli yeni bir teknoloji ile birlikte gelen Android 4.3 bundan böyle bu teknoloji sayesinde akıllı saat ve aktivite bileklikleri gibi cihazlara bir uygulama yardımıyla kolay bir şekilde bağlanabiliyor. Güncellenen işletim sistemiyle sunulan bir diğer özellik Bluetooth AVRCP 1.3 ise şarkı bilgilerini kablosuz müziğin aktarıldığı aksesuarda görüntüleyebilmenizi mümkün hale getiriyor. Nexus 7 ve Nexus 10 için kablosuz görüntü aktarım özelliği Wireless Display’i ve OpenGL ES 3.0 desteğine de sahip Android 4.3, şu an için belirli bölgelerde (Türkiye’de henüz indirilemiyor) indirmeye sunulmuş durumda.

Google, San Franciso’da düzenlediği etkinlikte Android 4.3 ve ikinci nesil Nexus 7 ile birlikte Play Store ile ilgili son rakamları da kamuoyu ile paylaştı. Google tarafından verilen bilgilere göre Google Play Store üzerinde yer alan uygulama sayısı 1 milyon rakamını geride bıraktı. Geçtiğimiz yıl 20 milyar olan indirme sayısının bu yıl 50 milyar olduğunu söyleyen Google, 70 milyon Android tablet kullanıcısı olduğunu da belirtti.

Android 4.3

Bir Cevap Yazın