Windows 8 1 yenilik ve ozellikleri neler

Windows 8; Microsoft firmasının kişisel bilgisayar kullanımı için Windows 7’nin halefi olarak ürettiği işletim sistemidir. RC sürümü 1 Temmuz2011[3]‘de çıkmıştır. Görünümü Windows Phone’a benzemektedir.[4] 26 Ekim 2012’de piyasaya çıkmıştır.[5] Şu anda, Vista veya 7 için Windows 8 yayındadır. Windows 8 için Windows Live ve Live ID[6] unutulmamıştır. Windows 8’de çekirdek çökmesini belirtmek için eski sürümlerden farklı olarak artık üzgün surat ve BSOD ekranı olacak.[7] Windows 8’de Metro arayüzü vardır.[8] Windows 8, büyük diskleri (TB) daha iyi kullanacaktır.[9] Windows 8’deki Windows Gezgini (Explorer) Ribbon arayüzü kullanacaktır.[10] Windows 8 parolaları yönetme konusunda iyi olacak.[11]

Bu işletim sistemi oyunu ve profesyonelliği bir arada sunmayı hedeflediği için bir takım değişiklikler yapmıştır. Öncelikle başlat menüsünü masaüstünden kaldırmış daha sonra kullanıcıların istedikleri programları ekleyebileceği bir “Sistem ana sayfası” oluşturmuştur. Bu işletim sitemi Windows Phone, Xbox gibi cihazlarla aynı tasarımdadır ve kolayca entegre olabilir. Windows 8 diğer Windows sürümlerine oranla daha ucuzdur.Bu işletim sistemindeki yenilikler

Sistem Gereksinimleri

Windows 8’i herkes yüklemek ister ancak bilgisayarınız şu gereksinimlere sahip olmalıdır. Eğer sisteminiz bunları karşılamıyorsa Windows 8’i çalıştıramayabilirsiniz.

Windows 8 için gereken en az gereksinimler
Mimarî gereksinimler IA-32 x86-64 ARM
İşlemci (CPU) 1 GHz’lik işlemci hızı
Bellek (RAM) 1 GB 2 GB
Grafik Kartları DirectX 9 grafikleri için WDDM 1.0 veya yüksek sürücü
Sabit Disk (HDD) için boş alan 16 GB 20 GB

Bir çoklu dokunmatik özelliği olan bir bilgisayar ve Metro Uygulamaları için de 1024×768 ya da yüksek çözünürlük gereklidir.

Logonun değişmesi

Windows 8 Kullanıcı Önizleme sürümünde yıllarca kullanılan klasik Microsoft Windows logosu yerine kareli yeni logo kullanıldı.

Bir Cevap Yazın