Windows 8.1 sürümü yayınlandı Mı?

Windows 8.1 sürümü yayınlandı Mı?

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8.1’in ilk önizleme sürümü dün gösterildi ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu gösterimde dikkat çekici birçok özelliğe de yer verildi

Windows’un belki de en işlevsel ve benzersiz özelliklerinden biri olan Başlat menüsü, Windows 8′de yapılan radikal değişiklikler kapsamında kaldırılmıştı. Neyse ki Microsoft her 2-3 yılda bir işletim sistemi yapma geleneğini değiştirerek, Apple gibi küçük güncellemeler sunmaya karar verdi de, kullanıcıların Başlat ile ilgili geri dönüşleri kısa sürede hayata geçirebildi.

Dün düzenlenen Build 2013 etkinliğinde gösterimi yapılan Windows 8.1′de eski dostumuz Başlat’ı da görme şansımız oldu. Ancak aradan geçen yıllar onu da değiştirmiş… Yeni Başlat Windows 7′deki gibi değil, daha çok Metro arayüzündeki uygulamalar bölümüne gitmek için kullanılabilecek bir kısayol tuşu görevi görüyor.

Yine bu gösterimde Windows 8.1′in birkaç yeni özelliği daha dikkatimizi çekti. Artık Metro arayüüzndeki canlı kutular üzerinde daha çok değişiklik yapabileceğiz; istediğimiz kadar büyütüp küçültebileceğiz. SkyDrive ise Windows 8′de olduğundan daha aktif ve entegrasyon konusunda büyük gelişmeler kaydetmiş. Programlar arası geçişin kolaylaştırılması da yine ilgi çekici yeniliklerden.

Son olarak eğer Windows 8 kullanıyorsanız, Windows Store üzerinden Windows 8.1′in önizleme sürümünü ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın