Ücretsiz Oyunlar Nasıl Kar Yapıyor

Akıllı telefonların marketlerinde bir çok ücretsiz oyun bulunuyor bunu herkes bilir. Ancak bu oyunlar ücretsiz olmasına rağmen bir çok işçi bu oyunları yapmak için uğraşıyor ve bunu yapanlar nasıl kar ediyor? Hep beraber öğrenelim.

Bilindiği gibi ücretsiz uygulamalar herhangi bir ücret arz etmiyor ve herkes bir karı olmadığını düşünüyor. Ancak bir çok kişinin düşündüğünün aksine ücretsiz oyunlar diğer oyunlardan çok daha büyük paralar kazandırabiliyor. En azından Google Play adlı android markette durum böyle. Bilindiği gibi bedava uygulamalarda ve bedava oyunlarda reklamlar gösteriliyor. Bu reklamlar üreticiye çok büyük paralar kazandırabiliyor. Tek yapılması gereken indirilmesi..

Diğer yandan reklam gösterilmeyen uygulamalar ve oyunlar var. Peki onlar nasıl kazanıyor? Onlar da özellik satarak para kazanıyor. Örneğin bir çok oyunda enerjiniz bittiği zaman satın alın diye bir mesaj çıkar. Siz almasanız bile oyun hayranları bu tür oyunlara büyük paralar dökebiliyorlar. Diğer yandan VIP tarzı özel elit makamlara geçebilmek için bazı uygulamalara para ödemeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın