Twitterda ki sayfalarınızda takipçi sayısını nasıl arttırırsınız?

Twitterda ki sayfalarınızda takipçi sayısını nasıl arttırırsınız?

Canlarım sosyal paylaşım devlerinden biri olan Twitter oldukça etkili bir iletişim aracı haline geldi. bu nedenle Twitterda açılan sayfaların birde sıkıntıları takipçi sayısının azlığı yada yokluğudur. bu nedenle sayfanıza ait takipçileri çoğaltmak ve kendinizden söz ettirmek için twittere doğru tanımak ve doğru oynamak gerekmektedir. Özellikle ileti kısmında kullanılan karakter sayısının 140 olarak tanımlanması size kısa ve net cümleler kullanarak kendinizi ifade etmeye zorlar.

Sürekli sitem dolu iletiler yazmayın ve karamsar tablolar çizmeyin.

Mesajınızın olabildiğince kısa olması önem arzediyor. 140 karakter sınırlamasına tabi olan Twitter’da yazacaklarınızı sade ve öz bir şekilde dile getirin.

Foursquare benzeri programlarla sürekli nerede olduğunuzu hesabınızdan paylaşmayın. Bu şekilde takipçilerinizi artırmak bir yana, mevcut takipçilerinizi de kaybetmeniz kuvvetle muhtemel.

Espirili twit’ler atmanızda fayda var. Zira beğenilen twit’lerinizin retweet edilerek yüzlerce hatta binlerce kişiye ulaşması mümkün.

140 karaktere sığdırmak adına sembol ve kısaltmaları gereksiz yere kullanmayın.

Fanatik yorumlar yaparken bir kez daha düşünün. Sevmediğiniz bir takıma ya da partiye yazacağınız her yorumu takipçilerinizin tümü beğenmeyecektir.

İlk haber veren siz olun. Bu şekilde takipçilerinizin sizi retweet etme ihtimali bir hayli yükselecektir.

Çok sık twit atmayın. Bir noktadan sonra takipçilerinizin ekranında sürekli sizin twitlerinizin olması, sizi terk etmeleri için yeterli bir sebep olabilir.

Herhangi bir yazı yazmaksızın sadece fotoğraf veya internet link’i göndermeyin ve açık olun.

Sık sık takip ettiklerinizin twit’lerini retweet etmeyin.

Bir Cevap Yazın