Twitter’da güvenlik önlemi artıyor Mu?

Twitter’da güvenlik önlemi artıyor Mu?

Twitter, son zamanlarda yaşanan ve bazı tanınmış şirketlerin deetkilendiği hesap hackleme olayları nedeniyle site güvenliğini artırdı.
Site tarafından hayata geçirilen yeni güvenlik önlemlerine göre,kullanıcılar Twitter hesaplarına iki basamaklı bir yollabağlanabilecekler. Şirket tarafından yapılan açıklamada iki aşamalı bağlanma seçeneğinin şimdilik isteğe bağlı olduğu ama ileride daha zorlayacı güvenlik önlemlerini getirebilecekleri ifade edildi.
Twitter’ın yeni güvenlik önlemi kullancılarına siteye bağlanırken telefon numaralarını kaydetmelerini istiyor ve girilen numara doğrulanıyor.
Site ayrıca “phishing” olarak adlandırılan bazı hesap çalma girişimlerine karşı ise kullanıcılardan e-posta adreslerini doğrulamalarını istiyor.

AP HACKLENMİŞ, WALL STREET ÇAKILMIŞTI

Şirketi daha yoğun güvenlik önlemleri almaya iten olay ise haber ajansıAssociated Press’in Twitter hesabının geçtiğimiz ay hacklenmesi oldu.Hacklenen hesap üzerinden Beyaz Saray’da iki adet patlama olduğu ve ABDBaşkanı Barack Obama’nın yaralandığına dair bir son dakika haberi geçilmişti.
Atılan bu tweetin ardından ABD hisse piyasalarında 200 milyar dolarlık kayıp yaşanmıştı.

Bir Cevap Yazın