Sony’den Xperia Z Google Edition Özellikleri ve farkı neler

  Sony’den Xperia Z Google Edition Özellikleri ve farkı neler

Sony’den Xperia Z Google Edition Geliyor!

Samsung Galaxy S4 ile başlayan, sonra HTC One ile başlayan referans Android yazılımı önyüklü gelen Google Edition modelleri, Xperia Z için de geliyor.

07/06/2013 15:30

Google‘ın, güncelleme sorununu aşmak amacıyla üst seviye modellerinGoogle Edition modellerini geliştirmeye başladı. Samsung Galaxy S4 Google Edition ile başlayan gelişme, HTC One ile devam etti. En son gelen haberlere göre Xperia Z için de Google Edition modeli hazırlanıyor.

HTC One Google Edition

Samsung Galaxy S4 Google Edition

Nexus modellerinde kullanılan referans Android sürümünü kullanacak olanXperia ZSony‘nin pek çok ek yazılımsal özelliklerine sahip olmayacak. Cihaz sadece donanımsal ve tasarım olarak Xperia Z ile aynı olacak.

Xperia Z‘nin sevilen özeliklerinden biri olan Stamina modu gibi pek çok yazılımsal özellik, Xperia Z Google Edition‘da kullanılmayacak. Fakat çok daha hızlı ve stabil çalışan, güncellemeleri hızlı bir şekilde alan Androidyazılımıyla gelecek.

Sony Xperia Z Video İnceleme

Artık yavaş yavaş üreticilerin kullanıcılara, referans Android seçeneği sunması oldukça güzel bir gelişme. Xperia Z‘nin Google Edition modeli,Android 4.3 Jelly Bean sürümüyle gelmesi bekleniyor.

599 Dolar fiyat etiketiyle Google Play Store‘da önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenen telefon, bakalım bizlere nasıl bir deneyim sunacak?

Bir Cevap Yazın