Sony Yeni 4K Ultra HD TV Ne Zaman Piyasaya Çıkacak? Özellikleri neler?

Sony Yeni 4K Ultra HD TV Ne Zaman Piyasaya Çıkacak? Özellikleri neler?

Lider tv üreticilerinden Sony, Full HD’nin dört katı çözünürlüğe (gerçek çözünürlük 3840 x 2160 piksel) sahip 65 ve 55 inçlik yeni TV’lerini Temmuz ayında ülkemizde satışaçıkarmaya hazırlanıyor. Fiyatlar ise firmanın ilk olarak 84 inçlik modeline ait olan yaklaşık 80 bin TL’lik fiyatından çok daha makul. 55 inçlik 4K çözünürlüğe sahip olan ürün, 10 bin TL’nin biraz üzerinde.

Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard De Barbanson‘ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, yeni ürünler ve Türkiye’nin 4K serüveni, masaya yatırıldı.

Ev İçi Eğlence Sistemleri Grup Ürün Müdürü Özgür Orçunus ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda yeni ürünlerden, fiyatlardan ve 4Kiçeriklerin son durumundan bahsettik.

İçerikler zenginleşiyor

Ülkemizde, Sony ile beraber diğer markalar da 4K çözünürlüğe sahip olanTV’leri satmaya başlasa da, bu çözünürlüğü destekleyen içerikler, henüz beklenen seviyede değil.

Ortalamanın üzerinde fiyatlara sahip olan bu TV ile ne yapacağınızı düşünürken çok da karamsar olmanıza gerek yok. Bazı güzel haberleri verelim. OblivionEvil DeadAfter Earth gibi filmlerin 4K sürümlerinin çok yakında piyasada olacak.

Ayrıca, Sony de dahil olmak üzere birçok kamera üreticisi tarafındanpiyasaya sürülen 4K kayıt yapabilen kameraların sayısı da hızla artıyor.Uydu operatörümüz Türksat‘ın 4K test denemeleri, başlamış durumda.

Diyelim ki, bu içeriklere ulaşamadınız ama evinizde yeni nesil bir Sony TVvar. Tam bu anda 4K X-Reality PRO işlemcisi devreye giriyor ve bu sayede Blu-ray Disc ve televizyon yayınlarından web videolarına kadar sevdiğiniztüm içeriklerin keyfini 4K çözünürlüğe kadar çıkarmanız mümkün oluyor.

Yeni ekran teknolojisi: TRILUMINOS

Sony’ye has yeni TRILUMINOS ekran, görüntülemesi zor kırmızı ve zümrüt yeşilini de içeren, zengin, ultra gerçek renklerden oluşan genişletilmiş renk paleti ile izleme deneyiminizi daha da zenginleştiriyor.

NFC özelliği, çok başarılı

Sony’nin teni nesil TV’lerinde bulunan NFC teknolojisi ile aynı teknolojiye sahip olan diğer cihazlarla kablosuz iletişim, çok daha kolaylaşıyor. Görüntü aktarmak için tek yapmanız gereken şey, cihazınızı televizyonun kumandasına dokundurmak.

Bir Cevap Yazın