Samsung galaxy s4 mini ne zaman cikacak ozellikleri ne olacak

Samsung galaxy s4 mini ne zaman cikacak ozellikleri ne olacak

 

 

 

 

Samsung Galaxy S4’ün ardından birçok söylenti çıkmıştı Samsung ‘Samsung Galaxy S4 mini’ adında bir ürün daha çıkartmaya hazırlanıyor, gibisinden. Lakin Samsung resmi bir bildirim yapmamıştı. Şuana kadar Samsung bir açıklama yapmadı bu varsayılan yeni ürün hakkında ama Samsung resmi sitesinin XML’lerden bir tanesinde dikkat çekici bir nokta dikkat çekiyor.

 

XML üzerinde verilen model numarası ile yayınlanmış herhangi bir ürün henüz Samsung adına yok. Samsung’un Samsung Galaxy S3 mini model numarasının GT-I8190’nın da bu şekilde açığa çıkmasının üzerinde Mayıs ayı sonunda Samsung’un bu ürünü tanıtmaya başlayacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy S4 mininin özellikleri hakkında hiçbir fikrimiz yok ama düşünüyorum da ne gibi şeyler olabilir? Diye. İlk önce elbette Samsung Galaxy S4’te olmaması gereken özellikleri saymak gerekir;

Samsung Galaxy S4’ün kötü özellikleri;
Dış kasasının polikarbonat olması. Yani yeterince kaliteli ve dolayısı ile dayanıklı olmaması Samsung Galaxy S4’ün kötü özelliklerinden bir tanesi idi. Samsung Galaxy S5’te bu konuda uyarılmıştı prototip ürünlerin geri bildiriminde ama Samsung Galaxy S4’te polikarbonat çıkmıştı. Bu sebeple Samsung Galaxy S4 minin de polikarbonat ile üretilmesi muhtemel.

Samsungun Galaxy Note serisi ve akıllı telefonlarında dokunmatik ekran kaleminin var olması işlevsellik açısından çok önemliydi. Lakin sanıyorum daha sonra zaten büyük olan bu ürünlerinde yanında bir de kalem ve kalem haznesi olmasını olumsuz saymış olmalılar ki bir daha kullanmadılar bu sebeple işlevsellik açısından bu özelliğin olmaması dezavantaj.
HTC one ve Xperia Z modellerinde bulunan mikrofon kalitesinin diğer hiçbir ürününde yer almaması Samsung Galaxy S4 mini’de de olabilir. Bu sebeple eminim mikrofon sorununa Samsung bir çözüm bulmuştur (İnşallah).

Samsung Galaxy S4 üzerinde de kullanılan 13 megapiksellik tek kamera HTC one, Xperia Z ve Lumia 920 serilerine göre çok daha az tercih edilmesine sebep oluyordu. Bu kötü.

Elbette en kötü özelliğinden biri de Samsung Galaxy S4’ün hoparlör kuvvetinin çok düşük olmasıdır.
Bu hususlar Samsung Galaxy S4’te maalesef olan ve Samsung Galaxy S4 minide kesinlikle olmamasını istediğimiz özellikler. Bunlar dışında olabilecek özellikler ise yine bir kıyaslama yapılır ise daha önceki tüm serilerden ve özelliklerden yola çıkarak. Eminim şu şekilde olurdu.

Samsung Galaxy S4 mini özellikleri;
– Galaxy S4 Mini’nin 4.3inç qHD ekran,
– Çift çekirdekli Exynos 5210 işlemci,
– 8/16/32GB kapasiteli bellek seçeneği,
– 8 megapiksel arka kamera,
– 2 megapiksel ön kamera,
– Çıkarılabilir batarya,
– Android 4,2 JellyBean işletim sistemi

Bir Cevap Yazın