Samsung Galaxy S4 Mini fiyatı ne kadar özellikleri neler?

Samsung Galaxy S4 Mini fiyatı ne kadar özellikleri neler?

Samsung, uzun süredir merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S4 Mini’yiTürkiye’de satışa sundu. Yaklaşık 1200 TL fiyata sahip olan ürün, GalaxyS3 ve Xperia SP gibi aynı fiyat aralığındaki ciddi rakiplerle karşı karşıya mücadele edecek. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Galaxy S4 Mini‘yi kutusundan çıkardığımız videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Daha küçük ve hafif 

5 inç ekrana sahip Galaxy S4’ün tasarımsal hatlarına sadık kalınarak tasarlanan 4.3 inçlik Galaxy S4 Mini, daha minimal akıllı telefonlardan hoşlanan teknoloji severlere hitap ediyor. Sadece 107 gram ağırlığında olan Galaxy S4 Mini, Galaxy S4‘ten biraz daha kalın.

Telefonun en zayıf yönü, PenTile tabanlı ekranı

4.3 inç büyüklüğünde AMOLED ekran kullanan telefonun ekran çözünürlüğü ise 540 x 960 piksel. Yani qHD seviyesinde. Samsung‘unAMOLED ekranlarında kullandığı PenTile dizilimi, bildiğimiz RGB altpiksel diliminden farklı olarak, RG-BB tasarımını temel alıyor. 256 ppi piksel aralığı çok yüksek bir rakam olmasada, gözümüzün gördüğü ppi değeri, PenTile dizilimi yüzünden biraz daha düşükmüş gibi görünüyor. Ayrıca yeni nesilAMOLED ekranlara göre, renklerin gerçekten çok daha parlak, beyaz tonlarının da mavimsi olduğunu belirtmek istiyorum.

Sınıfına göre güçlü ve az güç tüketen donanım

Qualcomm‘un 1.7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400işlemcisi ve Adreno 305 GPU‘sunu kullanan Galaxy S4 Mini1.5 GBkapasiteli RAM ile dikkat çekiyor.

IPS ve LCD ekranlara göre daha az güç tüketen Super AMOLED ekranın kullanıldığı Galaxy S4 Mini, düşük güç tüketimine sahip Snapdragon 400işlemcisiyle beraber 1900 mAh’lik bataryayı oldukça başarılı bir şekilde kullanıyor. İncelediğimiz akıllı telefon, bir günlük kullanım süresini rahatlıkla bizlere sunuyor.

Galaxy S4 ile aynı yazılımsal özellikler

Galaxy S4‘teki yazılımsal pek çok özelliği kullanan S4 MiniAndroid 4.2.2 Jelly Bean ve TouchWiz Nature UX 2.0 ile geliyor. Ayrıca kızılötesi verici de cihazın üst kısmındaki yerini alıyor.

Tatminkar kamera özellikleri

SamsungGalaxy S4 Mini’de Galaxy S3’e benzer kamera özellikleri yerleştirmiş. 8 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip S4 Mini,HDR başta olmak üzere Galaxy S4’teki pek çok gelişmiş çekim moduna sahip. Ana kamera ayrıca Full HD çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Cihazda kullanılan ön kamera da 1.9 Megapiksel çözünürlüğünde. Skype,Tango ve başka benzeri uygulamalarla oldukça kaliteli bir görüntü sunabiliyor.

Bir Cevap Yazın