Philips 55PDL8908S Smart TV serisi DesingLine Modeli Özellikleri ve Fiyatı

Philips 55PDL8908S Smart TV serisi DesingLine Modeli Özellikleri ve Fiyatı

:Akıılı telefon piyasasına harika bir ürünle gelen philipsin son modellerinden birini tanıtıyoruz.

Ünlü elektronik firması Philips Smart TV’lere yeni bir yorum getirdi veDesingLine adını verdiği serisini duyurdu. Bu serinin en önemli özelliği isecihazın ön yüzünde bulunan cam panel. Bu panel televizyonu aynı zamanda bir sanat eseri gibi gösteriyor.

Smart TV

Philips’in bu modeli duvara monte edilecek şekilde tasarlanmış birtelevizyon. Aynı zamanda bir duvara eğimli duracak şekilde de monte edilebiliyor. Full HD panele sahip olan televizyon 55 inç 140 cm boyutunda. İnternete bağlanabilen televizyon aynı zamanda sosyal ağ, Smart TV ve benzeri özellikler de sunuyor.

Video inceleme

Önce ürünün detaylarını video incelememizde görelim. Ardından cihazın özelliklerini anlatmaya devam edeceğiz:

 

 

Tasarım

Cihazın ön panelini kaplayan cam cihazı oldukça şık gösteriyor. Bu ilginç tasarım televizyonu ayrı bir hava katıyor. Panelle bütünleşik olan cam, adeta televizyonunun bir parçasıymış gibi algılanmasına sebep oluyor.

3D ve oyun

3 boyut desteği de verebilen televizyon tek ekranda iki oyuncunun oyun oynamasını sağlıyor. Böyle bir destek sunan oyununuz varsa eğlenceli saatler geçirebiliyorsunuz. Televizyonun üç boyut desteği 2 boyutlu görüntüleri 3 boyuta çevirebiliyor. Bu da seyir zevkini artıran önemli bir ayrıntı.

Amblight

Ürünün arkasında 3 tarafında bulunan ışıklandırmalar ekrandaki görüntüye göre renk değiştiriyor. Bu da farklı bir deneyim sağlıyor. Özellikle karanlıkta film izlerken eğlenceli sonuçlar alabiliyorsunuz. Amblight adı verilen bu özellik firmanın farklı televizyon modellerinde de bulunuyor.

TV alıcıları ve TV’den kayıt

Philips bu modelinde de analog karasal, dijital karasal ve uydu olmak üzere 3 farklı TV alıcısına yer vermiş. Önümüzdeki yıllarda test yayınlarının ülkemizde de başlayacağı karasal dijital yayın formatına da (DVB-T2) destek veren televizyon, bizi ekstra masraftan kurtarıyor. Öte yandan ürün TV yayınlarını kayıt da yapabiliyor. Bunun için uydu bağlantısını yapmak ve televizyona içinde 250 GB boş yer bulunan USB bir disk bağlamak yeterli.

Klavyeli kumanda

Televizyonun üst yüzünde standart, arka yüzünde Q klavyesi olan bir kumandası bulunuyor. Bu kumanda özellikle yazı girişi yapılan yerlerde çok işe yarıyor. Kullanımı kolay olan kumanda metin girenlerin bütün sıkıntılarına çare oluyor.

Teknik özellikler

 • Ekran: Full HD, LED panel, 55 inç 140 cm
 • Bağlantı: Kablosuz ağ desteği,
 • Smart TV: Var
 • İşlemci: Çift çekirdekli
 • 3D özelliği: Var
 • 3D-2D dönüştürme: Var
 • Ek özellik: Oyunlarda tek ekranda iki kişilik oyun deneyimi, Sosyal ağlara bağlanma, Skype görüntülü görüşme, TV’den kayıt, akıllı telefon ve tablet üzerinden kumanda
 • Desteklenen formatlar: AVI, MKV, MP3, AAC, WMV
 • USB Yuvası: 3 adet
 • TV alıcısı: Dijital karasal (DVB-C, T, S2 ve T2), uydu ve karasal dijital
 • Ağırlık: 42 Kg
 • KDV dahil 8999 TL

Bir Cevap Yazın