Nokia Lumia 1020 Ne Zaman Çıkacak Türkiyeye Ne Zaman Gelir

Nokia Lumia 1020 Ne Zaman Çıkacak Türkiyeye Ne Zaman Gelir

nokiaNokia’nın yüksek kalitede kamera odaklı yeni bir akıllı telefon çıkaracağı söylentisi uzun süredir gündemde. EOS kod adıyla anılan cihazın Lumia serisine ait olduğu ve Nokia’nın 808 PureView teknolojisini taşıyacağı gelen bilgiler arasında.

Akıllı telefon sızıntılarıyla üne kavuşan evleaks takma isimli Evan Blass tarafından paylaşılan bilgilere göre, Nokia’nın son cihazı, Nokia Lumia 1020 ismini alıyor ve telekom operatörü AT&T ile bu yıl içinde piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Lumia 920′ye tasarım açısından çok benzeyen cihaz, Nokia Pro Camera başlığı altında yeni bir kamera yazılımı ile gelecek. 41 megapiksel PureView kamera barındırması beklenen akıllı telefonun, yalnızca görüntüsü sızdığı için donanım özelliklerine dair herhangi bir bilgi henüz yok. Ancak polikarbonat bir kasaya sahip olacağı tahmin edilen Lumia 1020′nin 32 GB dahili hafıza ve Xenon flaşla geleceği iddia ediliyor.

Nokia, Samsung’un da kaliteli kamera desteği sunan cihazlarda öne çıkıyor olmasıyla bu yıl itibariyle rekabeti daha sert hissedebilir. Ancak spekülasyonlara bakılırsa 41 megapiksel kamera desteğiyle gelecek olan cihazın, akıllı telefon rekabetine yeni bir soluk getirmesi de muhtemel.

Bir Cevap Yazın