HTC One J Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek? Özellikleri Neler?

HTC One J Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek? Özellikleri Neler?

Akıllı telefon piyasasında pay almak için her gün firmalar yeni bir ürün piyasaya sunuyor.

HTC‘nin en yeni amiral gemisi One, global pazarda yoğun bir ilgiyle karşı karşıya. Üretim adedi açısından talebi karşılamakta zorlanan HTC,Japonya‘da KDDI operatörüyle beraber yeni bir One modelini duyurdu.

One J olarak adlandırılan yeni model, yazılım tarafında ufak farklılıklarla geliyor. Android 4.1.2 Jelly Bean sürümünü kullanması beklenen cihaz,canlı galeriler ve Galaxy S4’teki gibi pek çok yeni nesil fotoğraf çekim modu ve kısa video özelliğine sahip.

Genel görünüm olarak One ile tıpatıp aynı olan One J, donanım açısından da aynı. Qualcomm‘un 1.7 GHz hızında çalışan Snapdragon 600 işlemcisi,Adreno 320 GPU‘su, 4.7 inç Full HD ekran, dahili hafızaya ek olarakmicroSD desteği sunacak olan One J, daha geliştirilebilir bir model olacak gibi. Japonya’da sıkça kullanılan kızılötesi porta da yer verilen cihaz, Japonkullanıcıları tarafından yoğun talep görecek gibi.

HTC‘ye One konusunda gelen en büyük eleştrilerden bir tanesi microSDdesteklememesi ve arka kapağın açılabilir yapıda olmaması yüzünden, pile müdahale edilememesi.

microSD destekli yeni One, bakalım önümüzdeki dönemde global pazara çıkacak mı yoksa sadece Japonya’da mı sınırlı kalacak merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın