Google Gözlük Hangi Özelliklere Sahip? Ne zaman çıkacak?

Google Gözlük Hangi Özelliklere Sahip? Ne zaman çıkacak?

Google‘ın uzun süredir üzerinde çalıştığı akıllı gözlük projesi, artık proje aşamasından çıktı ve hayatımıza giriş yaptı.

Geçtiğimiz yıl ön sipariş veren 8000 kişiden 3000 kişilik bir grup, ilk gözlüklerini yavaş yavaş almaya hak kazandılar. Önümüzdeki 6 aylıksüreçte üretilmiş yeni gözlüklerin de parti parti pazara sunulması bekleniyor.

Google Glass’ın Özellikleri Belli Oldu

Geçtiğimiz haftalarda teknik özellikleri açıklanan Google Glass‘ın sunduğu özellikler büyük beğeni topladı.

Kullanıcılarına sanki 2.5 metre uzaklıktan, 25 inçlik bir ekrana bakarcasına bir görüntü kalitesini aktaracak olan Google Glass, normalde bir insanın görebildiği her şeyi görebilmesini de sağlayacak.

Hayatta gördüğünüz ve anı kaydetmek istediğiniz zaman kullanacağınız 5 Megapiksellik kameranın bulunduğu Google Glass720p çözünürlüğündeHD video kaydı da yapabiliyor.

Bluetooth ve Wireless ile kablosuz bağlantıları destekleyen Google Glass, uzun kullanımda sağlığımıza ne kadar etki eder bilinmez ama teknoloji neredeyse gözümüzün içine kadar girdi diyebiliriz.

Yüze uyumu nasıl olacak?

GoogleGlass‘ı pek çok farklı yüz şekline uyumlu olacak şekilde tasarlanmış. Nasıl kulak içi kulaklık aldığınızda içerisinden 3 ya da daha farklı kulak giriş kauçuğu bulunuyorsa, Google Glass‘ta da burun farklılıklarına karşı iki farklı klips ile satışa sunulacak.

Zengin renk seçenekleri

En büyük rakibi Apple‘ın aksine zengin renk seçenekleri sunmayı sevenGoogleSergey Brin‘in bizzat denediği 5 farklı renk ile, hem bayanlar için hem de erkekler için farklı seçenekleri sunacak.

Turuncuturkuazsiyahbeyaz ve fümeden oluşan ilk nesil Google Glassmodelleri, Çin merkezli Foxconn tarafından üretiliyor.

Google Glass ile her türlü sesi duyun!

Bone Conduction adı verilen ses sistemi sayesinde size gerekli bilgileri sesli olarak sunabilen Google Glass, yeri geldiğinde sizlere müzik de dinletebilecek kapasitede.

Üzerindeki dahili mikrofon ile sesli komutları algılayan Glass, ayrıca hoparlör ile sesli yanıtları ve komutları duymanızı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın