Fiyatına Göre En İyi 10 Android Telefon Hangisi

Fiyatına Göre En İyi 10 Android Telefon Hangisi

kıllı telefon arenası, her geçen gün daha da hareketli günler yaşıyor. Pek çok üretici, iştah kabartan mobiite pastasından daha fazla pay alabilmek için en yeni modelleri geliştirmeye çalışıyor.

SamsungHTCSony, LG, HuwaeiZTEMotorola ve Asus gibi üreticilere ek olarak AcerGigabyteMSI başta olmak üzere diğer teknoloji firmaları da, Android tabanlı cihazlarını geliştiriyor.

Yüzlerce farklı model bulunsa da, Android işletim sistemini kullanan telefonlar arasında en alınabilir modelleri belirlemek çok da zor olmuyor. Biz de Haziran ayı içerisinde alabileceğiniz en iyi 10 Android tabanlı akıllı telefonu sıraladık. Yüksek fiyattan, düşük fiyata doğru sıralamamıza başlayalım.

HTC One

Mart ayının sonuna doğru incelediğimiz HTC One, son kullanıcıların günlük kullanımda işlerine yarayacağı her şeyi, fazlasıyla sunuyor.

Tamamen alüminyum kasadan üretilen HTC One, başka hiç bir ek parçaya sahip olmayan gövdesiyle hem şık, hem de oldukça sağlam.

HTC One Video İnceleme

4.7 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğündeki Super LCD3teknolojisini kullanan ekran, piyasadaki en yüksek ppi değerini verirken, renk gerçekçiliği noktasında da son derece iddialı.

Ekran ve kasasındaki başarıyı ses teknolojilerinde de gösteren HTCOneile BoomSound teknolojisini hayatımıza getirdi. Dahili çift hoparlöre sahip olan cihaz, hem dahili hoparlör hem de kulaklık modunda Beats Audio ses profilini devreye sokarak, üst seviye ses deneyimine sahip.

Şimdilik belki dünyanın en hızlı telefonu olmasa da, en hızlıları arasında yer alan HTC One, 4 çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisi, Adreno 320 GPU‘su, 2 GB RAM‘i ile oldukça güçlü bir donanıma sahip.

Dahili olarak 32 ya da 64 GB hafızaya sahip olacak olan One‘ın, hafızasını artıramıyoruz. 2300 mAh bataryanın güç verdiği One‘ın bataryası da çıkabilir yapıda değil. Arka kapağın çıkarılabilir olmasını seven kullanıcıların olduğunu da biliyoruz. Ayrıca microSD kart desteğinin olmaması da telefonun en büyük eksileri arasında gösteriliyor.

F 2.0 genişliğinde diyaframa sahip kamerası, yeni nesil Ultrapixel sensörüyle rakiplerine göre daha fazla ışık alabilen ürün, fotoğraf kalitesiyle de oldukça başarılı.

Rakibi Galaxy S4‘ün Android 4.2.2 Jelly Bean ile gelmiş olmasına rağmen hala Android 4.1.2 sürümünü kullanan One, önümüzdeki günlerde 4.2.2 Jelly Bean güncellemesini alacak.

Kısacası ben benchmarklara bakmadan, kullanım deneyimine bakıyorum; benim için malzeme kalitesi ve medya özellikleri önemli diyorsanız alabileceğiniz en iyi Android modeli HTC One gibi gözüküyor.

Fiyat: 32 GB’lık sürüm 1999 TL

Bir Cevap Yazın