Firefox 24 Sürümü Piyasaya sürüldü

firefox-24-surumu-yayinlandi-1_640x360

Sekmeli olarak kullanılan tarayıcıyı ilk kez kullanıcılarına sunan Mozilla bir yeni sürümünü de açıklamış oldu. Mozilla piyasanın gediklilerinden olan Internet Explorer’ ı geçmiş ve büyük bir başarı yakalamıştı. Chrome’ un piyasada yerini alması ile birlikte olduğu durumu kaybeden Mozilla şimdilerde ise yeni bir çıkış arıyor. Bu sebepten dolay Mozilla 24 sürümünü görücüye çıkarmış oldu.

Bu yeni sürümde kullanıcılara sunulan yeni özellik açık olan aktif sekmeleri tek bir tıklama ile kapatıp son verebileceksiniz. Daha önceki sürümlerde bu sekmeler teker teker kapatılacak şekilde programlanmıştı. Pratik bir sayede tüm sekmeleri kolaylıkla zaman kaybetmeden kapatabileceksiniz. Bu işlem için farenin sağ tuşuna tıklayın açılan menüden sekmeleri seçerek hepsin otmatik olarak sonlandırabileceksiniz.

Bunların arasında görsel içerikler arasında da yenilikler mevcut durumda. SVG render geliştiricisi ile W3C dokunmatik etkileşimi kaldırabileceksiniz. Bu özellik yeni Mac OS X10.7 kaydıma çubuğuna destek olarak ayarlanmış biçimdedir.

Bir Cevap Yazın