En Uzun Pil Ömrü Hangi Akıllı Telefonda

En Uzun Pil Ömrü Hangi Akıllı Telefonda

En İyi Pil Ömrü Hangi Akıllı Modelde?

Akıllı telefonları tercih ederken neredeyse tasarımı ve tarzı yerine şarj ve pil sürelerine bakar olduk! İşte akıllı telefonların şarj sınavından geçenler ve sınıfta kalanlar!

Mobil teknoloji dünyasının nabzını tutan, henüzproje aşamasındayken bile  dedikodularla teknoloji severleri heyecanlandırmayı başaran akıllı telefonlar, gün geçtikçe daha da yüksek donanım ve işlem performansı sunuyorlar. Bilgisayar,fotoğraf makinesi, MP4 veya harici bir navigasyon taşımamıza gerek bırakmayan akıllı telefonların mahareti arttıkça eksilen yönleri de var.
Günümüzde en teknoloji denilen akıllı telefonların 12 saat bile gitmeyen şarj sürelerinden sonra neredeyse 3000 mAh bataryaların kullanılıyor olması, model seçimlerimizde tasarımdan ziyade batarya gücüne bakmamıza neden oluyor. Which.co.uk isimli sitenin yapmış olduğu araştırmalardan biri de günümüz amiral gemilerinin, internet,konuşma,şarj dolum sürelerinin karşılaştırılması.
En iyi telefon olarak bilinen Samsung’un Galaxy S4’ü liderliği eline alırken, Apple’ın şimdilik amiral gemisi iPhone 5 ise sonlarda görünüyor. Fakat, Lightning kablosu ve Li-IonX bataryasıyla şarj dolum süresi konusunda tahttaki yer yine Apple’ın oluyor.

Akıllı telefonları tercih ederken neredeyse tasarımı ve tarzı yerine şarj ve pil sürelerine bakar olduk! İşte akıllı telefonların şarj sınavından geçenler ve sınıfta kalanlar!

Mobil teknoloji dünyasının nabzını tutan, henüz proje aşamasındayken bile  dedikodularla teknoloji severleri heyecanlandırmayı başaran akıllı telefonlar, gün geçtikçe daha da yüksek donanım ve işlem performansı sunuyorlar. Bilgisayar, fotoğraf makinesi, MP4 veya harici bir navigasyon taşımamıza gerek bırakmayan akıllı telefonların mahareti arttıkça eksilen yönleri de var.

Günümüzde en teknoloji denilen akıllı telefonların 12 saat bile gitmeyen şarj sürelerinden sonra neredeyse 3000 mAh bataryaların kullanılıyor olması, model seçimlerimizde tasarımdan ziyade batarya gücüne bakmamıza neden oluyor. Which.co.uk isimli sitenin yapmış olduğu araştırmalardan biri de günümüz amiral gemilerinin, internet,konuşma,şarj dolum sürelerinin karşılaştırılması.

En iyi telefon olarak bilinen Samsung’un Galaxy S4’ü liderliği eline alırken, Apple’ın şimdilik amiral gemisi iPhone ise sonlarda görünüyor. Fakat, Lightning kablosu ve Li-IonX bataryasıyla şarj dolum süresi konusunda tahttaki yer yine Apple’ın oluyor.

Bir Cevap Yazın