Diablo 3 ps3 için ne zaman çıkacak?

Diablo 3 ps3 için ne zaman çıkacak?

PC için uzun bir geliştirme sürecinin ardından 15 Mayıs‘ta raflardaki yerini alan Diablo 3, elde ettiği satış başarısıyla yapımcısı Blizzard Entertainment‘i memnun etmişti.

PC haricinde, PS3 ve Xbox 360 için de duyurulan Diablo 3‘ün bu platformlar için 3 Eylül 2013 tarihinde raflardaki yerini alacağı belirtilmişti.Microsoft ve Sony‘nin yeni nesil konsollarını duyurmasının akabinde Xbox One ve PS4 için de duyurulan Diablo 3‘ün, bu platformların çıkışına yetişip yetişemeyeceği ise merak konusuydu.

Konu hakkında Blizzard adına konuşan Josh MosqueiraPS4 ve Xbox One yapımcı kitlerinin ellerine yeni ulaştığını, bu yüzden Diablo 3‘ün yeni nesil konsolların çıkışına yetişmeyeceğini kesin bir dille ifade etti.

Hatırlanacağı üzere BlizzardDiablo 3‘ü 28 Haziran 2008‘de gerçekleşenBlizzCon‘da duyurmuş, oyunun çıkış tarihi ertelemelerle birlikle 15 Mayıs 2012‘ye kadar sarkmıştı. Satışa çıktığı ilk 24 saat içerisinde 3.5 milyonkopya satarak rekor kıran Diablo 3‘ün ülkemizde de satışa sunulduğu gece uzun kuyruklar oluşmuştu.


Taksim Meydanı’nda kurulan Diablo 3 satış standı

Ayrıca BlizzardDiablo 3‘e Türkçe dil desteği vermek için resmi sitesi üzerinden Türkçe çevirmenler aradığını duyurmuş fakat sonradan Türkçe dil desteğini iptal etmişti.

Bir Cevap Yazın