Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Facebook hesaplarında çok sık olarak çalınma ile karşıalaşabiliyoruz. Şimdi bu hesapları nasıl kurtarabiliriz onu anlatmaya çalışacağız..

Artık herkesin bir Facebook hesabı var ve bu hesaplarda bütün özel hayatımız, özel yazışmalarımız ve gündelik yaşamımızın önemli parçaları bulunmakta bu kadar özelimizi barındırdığımız ortam kötü niyetli kişilerin eline geçtiği zaman ne yapabiliriz diye hiç merak ettiniz mi?çalınan facebook hesabı geri alma

Kötü niyetli insanlar her ortamda bulunduğu gibi Sosyal ortamlardada mevcut hatta daha fazlası. Sizin Facebook hesabınıza giriş yaparak kişisel bilgilerinizi ve özel alanınıza zarar vermek isteyebilirler. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın kötü niyetli insanlar her geçen gün farklı güvenlik açıklarının peşinde koşuyorlar.

Facebook hesabınız çalınmadan bir takım önlemler alabilirsiniz. Mesela Şifreniz kısa olmamalı, rakam ve harf karıştırarak şifre oluşturmanız daha güvenilir bir hale getirir hesabınızı ayrıca Facebook profilinizde E-posta görünürlüğünü kapatmanız daha yararlı olacaktır.

Yazımızı Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ? sorusu için okuyorsanız buradan sonrası sizi ilgilendiriyor o halde!

Çalınan Facebook Hesabını Nasıl Geri Alırım?

Öncelikle Facebook yönetimi çalınan Facebook hesabını geri almanız için bir güvenlik duvarı kurmuş hesabın size ait olduğunu anladığı anda hesabınızı hemen size geri iade ediyor.

  • Çalınan Facebook Hesabını geri almak için ilk yapmanız gereken www.facebook.com/hacked ‘e giriş yaparak  ‘‘Mavi Butona” tıklayınız.

 

  • ”Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti ” butonuna tıklatıkdan sonra karşımıza buna benzer bir pencere daha gelecek. O pencerede sizden Facebook hesabınıza dair bilgiler istenecek. Eklemiş olduğunuz telefon numarası veya kayıtlı isminiz ve soy isminizle kullanıcı adını girmelisiniz.

 

 

  • istenilen bilgileri girerekÇalınan Facebook hesabınızı geri almak için işlemlere devam etmeniz gerekiyor. Bu bilgileri isteme nedeni ise Facebook hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekiyor.

Bilgilerinizi eksiksiz girdiğiniz zaman Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz çünkü sizden başkasının bilemeyeceği özel bilgilerinizi soruyor Facebook yönetimi umarım bu işlemi yapmak zorunda kalmazsanız hesabınızı kimse ele geçirmez.

Bir Cevap Yazın