BlackBerry Messenger, iOS ve Android Platformlarına Geliyor

BlackBerry Messenger, iOS ve Android Platformlarına Geliyor

images

BlackBerry popüler mesajlaşma yazılımı BlackBerry Messenger‘ın iOS ve Androidplatformuna geleceğini dün Florida’da gerçekleşen BlackBerry Live etkinliğinde açıkladı. iOS ve Android kullanıcıları bundan böyle BBM’i kullanarak BlackBerry kullanıcılarıyla iletişime geçebilecek. Şu an için onay aşamasında olan uygulamanın yaz aylarında indirmeye sunulması bekleniyor.

Ücretsiz olarak kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan mesajlaşma yazılımı, iOS 6.0 ileAndroid 4.0 üzeri işletim sistemli cihazlarla uyumlu şekilde çalışacak. Kullanıcılar mesajlaşma yazılımından ilk etapta mesajlaşma ve grup mesajı hizmetinden faydalanacak. İlerleyen zamanlarda ise ekran paylaşımı, sesli görüşme ve kanal desteği gibi özellikleri kullanabilecekler. iOS ve Android kullanıcıları için yaz aylarında indirmeye sunulacak olan BlackBerry Messenger’ın iMessageWhatsApp Messenger veMessageMe karşısında başarılı olup olmayacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

BlackBerry dün düzenlediği etkinlikte Channels olarak adlandırdğı yeni sosyal platformunu da görücüye çıkardı. BlackBerry Messenger kullanıcıları tarafından kullanılabilecek olan platform, kullanıcıların kanal oluşturmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar bu kanal sayesinde diğer kullanıcılar tarafından takip edilebiliyor. Ünlüler veya markalar Channels’ı kullanarak durum güncellemelerini diğer kullanıcılarla kolay bir şekilde paylaşabiliyor.

Marka ve ünlüler için hedeflenen sosyal platformda kullanıcıların güncellemeleri beğenebileceği ve bu güncellemeler üzerinde yorumlarda bulunabilecekleri de vurgulanıyor. Channels, BlackBerry 5 ve üzeri işletim sistemleri ile uyumlu. BlackBerry’nin Q10 ile birlikte yayınladığı BlackBerry 10.1 işletim sistemini BlackBerry Z10 için de indirmeye sunduğunu belirtmekte yarar var. Performans iyileştirmelerini kullanıcılara sunan güncelleme, HDR fotoğraf modu ve BlackBerry Hub’da PIN’den PIN’e mesajlaşma desteği ile birlikte geliyor.

Bir Cevap Yazın