6 inçlik Nokia ne zaman piyasaya çıkıyor?

6 inçlik Nokia ne zaman piyasaya çıkıyor?

Microsoft‘un uzun zamandır beklenen güncellemeleri GDR2 ve GDR3 hala çıkabilmiş değil. Bu güncellemelerden ekosistem açısından en önemli olanı ise GDR3 olanı.

Çünkü Microsoft, GDR3 güncellemesiyle beraber Windows Phone 8‘e üst seviye 4 çekirdek işlemci ve Full HD ekran desteği vermeye başlayacak. Bu yazılım geliştirmesi yapılmadan üreticiler daha iyi model çıkaramıyorlar.

Gelen bilgilere göre Microsoft’un GDR3 güncellemesini biraz daha ileri aldığı yönünde. Bu güncellemeyle beraber yeni modeller de duyurulacak.

Günümüzde iyice artan Phablet pazarına sessiz kalmak istemeyen Nokia,GDR3 güncellemesiyle beraber yeni phablet modelini de duyuracak. 2013sonu ya da 2014 başı gibi çıkması beklenen model, Qualcomm’un en yeni 4 çekirdekli işlemcisi ve 6 inçlik Full HD boyutunda ekranla donatılacak.

Full HD ile beraber ekranda görebileceğimi tile sayısının daha da artacağı gelen bilgiler arasında

Nokia‘nın bu modelde Lumia 1020′deki kadar gelişmiş bir kamera kullanması beklenmese de, Lumia 920 ya da 925’deki gibi rakiplerinin yine önünde kaliteye sahip bir ekrana yer verilmesi planlanıyor.

Bakalım gerekli güncellemeleri aldıktan sonra Windows Phone 8, phablet alanında Android tabanlı rakipleriyle yarışabilecek mi?

Bir Cevap Yazın